Komunikat Dyrektora Szkoły odnośnie nauczania zdalnego od 26 października 2020 r.

Szanowni Rodzice i Uczniowie,

zgodnie z informacjami przekazanymi w trakcie dzisiejszej konferencji Premiera RP zajęcia stacjonarne w klasach IV-VIII zostają zawieszone na okres najbliższych dwóch tygodni. Nowe zasady funkcjonowania placówek oświatowych wchodzą w życie od poniedziałku 26 października 2020 r. Przedszkola i klasy I-III będą funkcjonować bez zmian, na dotychczasowych zasadach.

Uczniowie klas V-VIII otrzymają w trakcie weekendu w wiadomości przesłanej za pomocą dziennika elektronicznego plan lekcji. Zgodnie z nim logują się w poniedziałek o wskazanej w planie lekcji godzinie na platformie Microsoft Teams. Lekcje będą odbywać się w formie videokonferencji. Proszę, by do poniedziałku każdy z uczniów sprawdził sprzęt domowy, na którym będzie pracować, zwłaszcza poprawność działania mikrofonu i kamery. W razie zaistniałych braków i kłopotów istnieje możliwość wypożyczenia w poniedziałek na czas nauczania zdalnego laptopów ze szkoły.

Dwa podstawowe narzędzia, które będą służyć do komunikacji nauczyciela z uczniami to Microsoft Teams i dziennik elektroniczny Vulcan. Proszę, by uczniowie i Rodzice na bieżąco logowali się na swoich kontach e-dziennika i sprawdzali wiadomości.

W poniedziałek na stronie szkoły opublikowana zostanie ,,Procedura nauczania zdalnego" z przyjętymi na ten czas zasadami oceniania, nauczania i prowadzenia zajęć.

Przypominam, że uczestnictwo w zajęciach w trakcie nauczania zdalnego jest równoznaczne spełnianiu obowiązku szkolnego, wlicza się do frekwencji, uzyskane oceny cząstkowe mają taką samą wagę, jak te otrzymane w nauczaniu stacjonarnym, a podejście uczniów do obowiązku szkolnego przekłada się na ocenę z zachowania, dlatego bardzo proszę Rodziców o kontrolę nad obowiązkowością dzieci i ich uczestnictwem w zajęciach.

Wszelkie zaistniałe problemy będą natychmiast sygnalizowane Państwu przez wychowawców.

Życzę dużo zdrowia, cierpliwości i wytrwałości.

Dyr. M. Cocek