Sukcesy 2019/2020

Egzamin Ósmoklasisty 2019 w powiecie sandomierskim.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznego (2019), pierwszego w historii Egzaminu Ósmoklasisty, dla szkół. W tym roku w powiecie sandomierskim nasza szkoła zajęła 4 miejsce.
Ranking opracowany na podstawie średnich procentowych wyników z poszczególnych przedmiotów. Najpierw podajemy średnią matematyczną (suma procentowych wyników podzielona przez trzy– liczba testów), dalej średnie szkolne: język angielski, matematyka, język polski.

Szkoła Podstawowa imienia Zawiszy Czarnego Herbu Sulima w Starym Garbowie 61,66 (66+53+66).

Konkurs dla szkół podstawowych „Świętokrzyskie to my"

Konkursu dla szkół podstawowych „Świętokrzyskie to my” zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego – Biuro Komunikacji Społecznej.

Prace konkursowe mogły mieć formę: pracy pisemnej w formie eseju, pracy plastycznej w formie plakatu, prezentacji multimedialnej lub filmiku. Wykonane indywidualnie lub w zespołach. Każda forma prezentacji musiała nawiązywać do hasła obchodów 20.lecia Samorządu Województwa Świętokrzyskiego: “Świętokrzyskie to my”. Zadaniem uczniów było napisanie bądź pokazanie jak młodzi ludzie postrzegają swoją rolę w regionie świętokrzyskim, jak utożsamiają się z nim, co mogą zrobić dla jego rozwoju.

Nasza szkoła zajęła I miejsce w kategorii film.

Drużyna - Oskar Podlesiński, Agata Głąbień, Patrycja Kogut, Mikołaj Strawczyński, Jakub Nogaj.
Opiekun – Elżbieta Ptak

Uczniom i ich opiekunom gratulowali przewodniczący Sejmiku Arkadiusz Bąk oraz wicemarszałek Jan Maćkowiak. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach obchodów 20 – lecia województwa świętokrzyskiego.