O nas

Niepubliczne Przedszkole „Jabłuszko” oraz Szkoła Podstawowa imienia Zawiszy Czarnego herbu Sulima w Starym Garbowie mieści się w malowniczej i historycznej miejscowości położonej w gminie Dwikozy.

Patronem szkoły jest Rycerz Zawisza Czarny, którego miejscem urodzenia był właśnie Stary Garbów.

Od 2012 roku organem prowadzącym szkołę jest Stowarzyszenie Edukacyjne imienia Zawiszy Czarnego w Starym Garbowie.
Obecnie w skład Zarządu Stowarzyszenia wchodzą;
Prezes Agata Sadowska- przedstawiciel rodziców, mama naszego dzielnego przedszkolaka
Wiceprezes Marta Cocek- nauczyciel j. angielskiego pełniąca obowiązki Dyrektora Szkoły i Przedszkola,
Wiceprezes Magdalena Subczak - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego, wychowawczyni starszej grupy przedszkolnej,
Skarbnik Marzena Kuraś - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego, obecnie zatrudniona na stanowisku nauczyciela wspomagającego,
Sekretarz Katarzyna Śmiechowska- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego, wychowawczyni młodszej grupy przedszkolnej.
Do naszej szkoły w roku szkolnym 2019/2020 uczęszcza 38 uczniów, a do przedszkola i oddziału przedszkolnego 50 maluszków.

Zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, chętnie podejmującą się nowych wyzwań i wprowadzającą liczne innowacje pedagogiczne w swojej codziennej pracy nauczyciela. Specyfika małej społeczności szkolnej pozwala na indywidualne podejście do każdego ucznia, co owocuje poczuciem bezpieczeństwa u ucznia i wysokimi wynikami w nauce.

Nasi uczniowie biorą udział w ogólnopolskich projektach i konkursach, osiągają wysokie wyniki z Egzaminu Ósmoklasisty.

Zarząd Stowarzyszenia wytrwale zabiega o to, by nasza placówka była jak najlepiej wyposażona. Zaplecze dydaktyczne szkoły i przedszkola jest na bieżąco wzbogacane i modernizowane:
- w każdej klasie znajduje się tablica interaktywna i laptop z dostępem do szybkiego internetu w ramach sieci światłowodowej;

- interaktywny, mobilny monitor zakupiony w ramach programu rządowego ,,Aktywna Tablica” pozwala uatrakcyjniać zajęcia;

-interaktywna podłoga tzw. ,,magiczny dywan” to świetny sposób na aktywne spędzanie czasu w trakcie przerw i zajęć świetlicowych;

- sale językowe wyposażone są w laboratoria językowe, które umożliwiają naukę w nowoczesny, atrakcyjny dla uczniów sposób;

- dla ciekawych świata młodych chemików niezwykle atrakcyjnym wyposażeniem służącym do przeprowadzania eksperymentów jest profesjonalne dygestorium;

- na zwolenników czytania w tradycyjnej formie czeka biblioteka szkolna z wciąż wzbogacanym księgozbiorem;
- źródłem radości dla najmłodszych są bogato wyposażone w zabawki i sale przedszkolne oraz nowoczesny plac zabaw;

- każdy uczeń posiada swoją zamykaną szafkę w szatni, dzięki czemu może skutecznie zmniejszyć ciężar swojego plecaka;

- o zdrowie uczniów dba również generator ozonu. Ozonowanie sal pozwala na zminimalizowanie ilości wirusów i bakterii chorobotwórczych znajdujących się w powietrzu i na sprzętach;

- nad kondycją fizyczną nasi uczniowie mogą pracować użytkując profesjonalny, wielofunkcyjny atlas do ćwiczeń oraz sprzęty nowo powstałej siłowni zewnętrznej.

Wciąż się rozwijamy, wszystko po to, by zapewnić bezpieczne i jak najlepsze warunki do edukacji i wychowania naszym podopiecznym.
Przystąpiliśmy do realizacji projektu umożliwiającego obudowę boiska szkolnego w taki sposób, by stało się całoroczną salą gimnastyczną.

Z uwagi na to, że nasze przedszkole cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród rodziców, Zarząd Stowarzyszenia podjął już starania w celu rozbudowy budynku o nowe sale przedszkolne.

Szkoła i przedszkole zapewniają uczniom:
- opiekę pedagoga szkolnego,
- zajęcia z logopedą,
- zajęcia socjoterapeutyczne,
- dowozy własnym busem szkolnym,
- wyżywienie (obiad dostarczany przez zaufaną i sprawdzoną firmę cateringową),
- opiekę po zajęciach w ramach świetlicy szkolnej i przedszkolnej

Organizujemy również:
- liczne, atrakcyjne wycieczki,
- wyjazdy na tzw. zielone szkoły,
- zajęcia dodatkowe: kółko sportowe, muzyczne, plastyczne, teatralne,
- ciekawe konkursy cieszące się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów,
- spotkania dla rodziców i uczniów ze specjalistami z różnych dziedzin,
- liczne uroczystości szkolne w których nasi uczniowie maja możliwość zaprezentowania swoich talentów.

Nasze motto brzmi: „Jesteśmy dla dzieci i z dziećmi”
Nauka u nas to nie tylko siedzenie w ławkach. Rozbudzamy w dzieciach ich naturalne talenty i zainteresowania. Dołącz do nas, stań się członkiem naszej wielkiej, szkolnej Rodziny.