Dzień Języka Ojczystego.

W piątek 21 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji odbyła się prezentacja przedstawiająca historię tego święta, dzieje języka polskiego oraz zwracająca uwagę na konieczność dbania o język ojczysty i kształtowania poczucia odpowiedzialności nas wszystkich za współczesną polszczyznę.

Po części oficjalnej odbył się szkolny konkurs pod hasłem: „Mistrz Języka Polskiego”. Uczniowie z klas od IV do VII brali udział w zadaniach wymagających znajomości zasad polskiej ortografii, gramatyki, gwar, przysłów oraz umiejętności poradzenia sobie z łamańcami językowymi. Zadania, z którymi zmierzyły się 4 - osobowe zespoły każdej z klas, pokazały jak różnorodny jest język polski i jakich wymaga umiejętności by się nim posługiwać i go rozumieć.

Wszyscy uczestniczy bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami językowymi, które nie zawsze były proste, ale wszyscy wykazali się dużą wiedzą i kreatywnością.

Różnice w punktacji były niewielkie, ostatecznie zwycięstwo przypadło w udziale reprezentacji klasy VI w składzie: Oliwia, Kuba, Mikołaj i Wiktor.
Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie GRATULUJEMY!!!